2020/2021

Wyniki konkursu wielkanocnego z j.niemieckiego

Wyniki konkursu jezyk niemiecki

Pomoc Fundacji Kotkowo

18 marca dzieci z klas I- III przywitały w świetlicy przedstawicielki z Fundacji Kotkowo, które przywiozły ze sobą przemiłego, choć nieco wystraszonego czworonoga o imieniu Mania:)
Panie opowiedziały o życiu kotów, a dzieci z ciekawością wysłuchały kocich historii oraz zadawały pytania dotyczące tych miłych zwierzaków.
Zwycięzcy konkursu "Kocia poezja" wystąpili przed całą zgromadzoną publicznością. Po pięknej recytacji wierszy, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Cóż to były za emocje!
Uczestnicy spotkania otrzymali słodką niespodziankę oraz nalepki i kalendarzyki z logo fundacji.
W związku z tym, że w naszej szkole została przeprowadzona akcja zbierania karmy dla bezdomnych kociaków, przekazaliśmy Fundacji "Kotkowo" karmę przyniesioną przez uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji pomocy bezdomnym kotkom.

pozdrawiamy serdecznie!
Nauczyciele świetlicy szkolnej :)

Wesołych Świąt

gify koszyk wielkanocnyZdrowych, pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

życzą Dyrekcja,
                 nauczyciele
i pracownicy szkoły

Ćwiczenia buzi i języka czyli zabawy logopedyczne z psem

W tym tygodniu w naszej szkole dzieci odwiedził szczególny gość – pies Hebe, rasy border collie wraz ze swoim opiekunem Panią Anią. W spotkaniu uczestniczyły klasy 0A i 0 B w ramach zajęć logopedyczno-sensorycznych z elementami dogoterapii. Zajęcia przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach w naszej szkole w celu przybliżenia i oswojenia dzieci z tematem psa: dostrzeganie różnic i podobieństw, integracja grupy, ćwiczeń logopedycznych. Dzieci miały okazję spróbować jak je i pije zwierzę oraz jakie możliwości ma język psa i język człowieka. W czasie zajęć chłopcy i dziewczynki mogli osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wykonywał podane mu polecenia. Wizyta Hebe wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem mogli uczestniczyć. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo emocji, kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Monika Fiedoruk
Anna Zabielska