WOLONTARIAT

Dzień Seniora

wolontariat logo             OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

dzien seniora

Drodzy Wolontariusze i Uczniowie Naszej Szkoły!

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto to ma na celu m.in. docenienie ogromnej roli seniorów w społeczeństwie, zwiększenie integracji międzypokoleniowej, popularyzowanie udziału starszych osób w szeroko pojętym życiu. Szkolne Koło Wolontariatu „Serce Sercu” i Samorząd Uczniowski pragną zaprosić wszystkie osoby do wykonania okolicznościowej kartki z okazji zbliżającego się Święta Seniora. Wszystkie pocztówki, laurki, karki zostaną przekazane podopiecznym Domu Opieki „Lawendowy Zaścianek” w Zaściankach. Gotowe prace można dostarczać osobiście do 16 listopada (poniedziałek) do świetlicy szkolnej lub wysyłać własne projekty/zdjęcia wykonanych prac na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Serce Sercu” i Samorządu Uczniowskiego

Akcja charytatywna zbierania książek

Drodzy Wolontariusze, Dzieci i Rodzice Naszej Szkoły!

wolontariat 01 bialosus

Wychodząc naprzeciw prośbie Dyrektora Centrum Polonijnego w Mińsku, zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcję charytatywną zbierania książek napisanych w języku polskim. Polacy na Białorusi mają bardzo ograniczony kontakt z książkami polskich autorów i autorów zagranicznych wydanych w Polsce. Stąd prośba o wsparcie. Zbieramy:

• literaturę dla dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem komiksów
  • literaturę dla dorosłych – od kryminału przez poezję i biografie, reportaż, eseje
  • gry planszowe
  • płyty CD z polską muzyką

Prosimy wszystkich gorąco o wsparcie tej akcji. Wszystkie rzeczy przynosimy do świetlicy szkolnej do końca października 2020r.

Warto pomagać! Dziękujemy bardzo!

wolontariat 02 bialosus

p. Agnieszka Prokopiuk
p. Paulina Dobrowolska
p. Julita Pióro – Cerkiewnik
p. Dorota Łapińska

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

wolontariat dzien dobroczynnosci

Drodzy Wolontariusze!

5 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Dzień ten zbiega się z rocznicą śmierci Matki Teresy, która została nagrodzona Pokojową Nagrodą Nobla w 1979r. za swoją działalność na rzecz przezwyciężania ubóstwa. Pieniądze, które otrzymała za tę nagrodę, przekazała najbiedniejszym ludziom w Indiach. Święto ma zwrócić uwagę na znaczenie pomocy humanitarnej oraz organizacji charytatywnych i wolontariackich. Z tej okazji wszystkim naszym Wolontariuszom życzymy mnóstwa dobroci i pozytywnej energii, która pozwoli nam wszystkim na realizację celów i zamierzeń, jakie sobie postawimy w nowym roku szkolnym.

Serdecznie pozdrawiamy :)

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Serce Sercu”
p. Agnieszka Prokopiuk
p. Paulina Dobrowolska
p. Julita Pióro – Cerkiewnik
p. Dorota Łapińska

Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu

wolontariat logo

"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście".

– Robert Baden–Powell.

REGULAMIN  SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ELIZY ORZESZKOWEJ W SOBOLEWIE

rok szkolny 2020/2021

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów i rodziców na rzecz innych. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kreowania postaw tolerancji i akceptacji dla każdego istnienia i rozbudzania społecznej aktywności dla wspierania wykluczonych, potrzebujących wsparcia, będących w różnego rodzaju kryzysach.  Udział w szkolnym kole wolontariatu to przede wszystkim rozwijanie pasji i angażowania dzieci w aktywność społeczną oraz zwiększanie świadomości społecznej i odpowiedzialności za siebie i innych. Podejmowane akcje mają zmierzać do kształtowania postawy alternatywnej do konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień.  Szkolne Koło Wolontariatu stwarza  okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego oraz może skłaniać do wyboru aktywności zawodowej w przyszłości. Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

Czytaj więcej: Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu

2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template