logotypelogotype2

Ratownik medyczny z wiytą w świetlicy szkolnej

Ktoś kiedyś zapytał słowami piosenki: „Bo co może, co może mały człowiek, tak jak ja albo ty?”
Otóż może bardzo dużo!!! Przekonał nas o tym tato Igi Rogalskiej uczennicy z kl. I d, który na co dzień od 17 lat jest ratownikiem medycznym. Okazuje się, że w trudnych sytuacjach to często dzieciom jest łatwiej zachować tzw. zimną krew, gdy rodziców mogą ponieść emocje.
Nierzadko słyszy się w mediach o bohaterskich czynach dzieci, które uratowały komuś  życie udzielając I pomocy. Ważne wiec jest, by każdy z nas wiedział jak wyciągnąć pomocą dłoń do drugiego człowieka, bo tak naprawdę zaledwie kilka minut może decydować o przeżyciu osoby poszkodowanej.
Wizyta Pana Wojciecha przybliżyła i utrwaliła nam wiedzę z zakresu I pomocy.
I chyba nikt już nie będzie miał wątpliwości co do znaczenia pojęć: numer 112, resuscytacja, pozycja bezpieczna, defibrylator, koc termiczny. Co kryje w sobie apteczka? Jak założyć opatrunek i jak usztywnić rękę podejrzewając złamanie?
 I najważniejsze: Jak mogę pomóc i jak wezwać pomoc?

 Składamy Panu Wojciechowi Rogalskiemu
ogromne podziękowania za ciekawe zajęcia.
 


Cała społeczność świetlicy szkolnej
SP im. E. Orzeszkowej w Sobolewie.

Kiermasz na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”

     serducha     Dziękujemy za wspólne działanie

na rzecz podopiecznych

Fundacji „Pomóż Im”

 

Wspólnie uzbieraliśmy 1 674 zł 46 gr

14 lutego już kolejny raz świetlica szkolna zorganizowała ciasteczkowo-serduszkową akcję na cel charytatywny.

Włączyła się do niej niemal cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Kto mógł, upiekł walentynkowe ciasteczka w domu. Uczniowie piekli też podczas zajęć świetlicowych, inni włączali się do akcji kupując słodką niespodziankę i w ten sposób uzbieraliśmy tak dużą kwotę!

Kiermasz poprowadziły uczennice z kl. VI i IV: Amelia Wyszyńska i Michalina Rynkiewicz oraz Alicja Pyrko i Zofia Kołoszko.

To kolejny dowód na to, że w jedności siła!

Wspólnie mogliśmy pomóc nieuleczalnie chorym Dzieciom i ich Rodzinom, dla których liczy się każdy dzień.

  

Wychowawcy świetlicy szkolnej

fundacja pomoz im „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się
z innymi.” 

 

Jan Paweł II

Przygotowania do świątecznego kiermaszu

Świetlicowa dekoracja pierniczków.

Monika Mojsak

Obchody Święta Świetlika

 17 października Świetlica Szkolna świętowała XVI obchody Święta Świetlika
 
 W tym roku konkursem przewodnim był POKAZ MODY KOLOROWEJ. Uczestnicy mieli za zadanie w domu przygotować jednobarwne ubranie, a następnie na wybiegu przed zgromadzoną publicznością zaprezentować strój. Wymagało to odwagi! Ale było warto! Wszyscy modele otrzymali upominek i przypinkę będącą pamiątką po tegorocznym świętowaniu.
 Gdy sięgam pamięcią do I obchodów naszego święta. Pamiętam uroczystość podczas której bawiło się zaledwie 30 osób. Dzisiaj ta grupa powiększyła się do 300 uczestników.
Na przestrzeni lat charakter imprezy nieco się zmieniał. Jednak trzon pozostał ten sam. To nasi absolwenci świetlicy współtworzyli i współtworzą tę imprezę. Razem się bawią i prowadzą konkursy kierowane do młodszych kolegów i koleżanek. W tym roku pomagało nam 35 uczniów z kl. V-VIII. Odnoszę wrażenie, że my nauczyciele tylko koordynujemy a reszta po prostu się dzieje!!!
 Szczególnym gościem corocznego świętowania jest DJ Karol Kunikowski. Już od sześciu lat a może i dłużej jest z nami. Przyjeżdża jako wolontariusz. Więc śmiało możemy nadać Mu honorowy tytuł:
                                      PRZYJACIELA NASZEJ SZKOŁY!
Człowiek z niezwykłym talentem do animowania grupy do wspólnej zabawy. Potrafi młodych i tych starszych porwać do tańca.
Za każdym razem gdy kończymy świętować pada hasło od DJ Karola: DO-ZO-BA-CZE-NIA ZA ROK !!!!
 A więc gdy pasowanie na świetlika mamy już za sobą pozostaje jednogłośnie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przebieg imprezy: Dyrekcji za wyrozumiałość i ciepłe słowa, Nauczycielom, którzy byli z nami za czas, cierpliwość i poczucie humoru, Paniom woźnym, za skoordynowanie  obiadów, panu Ignacemu za pomoc przy dekoracji holu, uczniom z klas starszych i wszystkim uczestnikom, za dowód na to, że potraficie się bawić!!! Że nawet zakwasy odczuwane kolejnego dnia nie były  Wam straszne!
 
 
 
Nauczyciel Monika Mojsak
z zespołem wychowawców świetlicy

Kiermasz Bożonarodzeniowy

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ

I WSPÓLNE TWORZENIE KOLOROWYCH PIERNICZKÓW

            W grudniu nasza świetlica szkolna zorganizowała kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Prace zostały wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli świetlicy szkolnej. Sprzedaż rękodzieła trwała trzy dni: 13, 14 i 17 grudnia i odbyła się na terenie naszej szkoły. Kiermasz zorganizowaliśmy z myślą o uzbieraniu środków na zakup nagród do licznych konkursów organizowanych przez świetlicę szkolną i na inicjatywy podejmowane przez świetlicę służące naszym uczniom. Zgromadzone w ten sposób pieniądze podliczono w obecności uczniów
i nauczycieli zaangażowanych w przedsięwzięcie, stworzono protokół i wpłacono uzbieraną kwotę na konto Rady Rodziców.

            Warto się pochwalić jak nasi uczniowie ćwiczyli silną wolę podczas wypieku i dekorowania bożonarodzeniowych pierniczków. Naprawdę ciężko było się powstrzymać by nie zjeść i żeby cokolwiek pozostało na kiermasz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego działania. Dziękujemy też tajemniczym rodzicom, którzy dostarczyli swoje wypieki i naszym młodym ekonomistom, którzy sprzedawali ozdoby podczas trwającego kiermaszu.

                                                                                                     Wychowawcy świetlicy szkolnej

A dla tych, którym obiecałam sprawdzony przepis na pierniczki :-)

·         1/2 szklanki miodu

·         160g masła

·         szklanka cukru pudru

·         2 jajka

·         4 i 1/2 szklanki maki pszennej

·         2 łyżeczki sody oczyszczonej

·         3 łyżki przyprawy korzennej do piernika

Wykonanie:

·         Miód i masło podgrzać w garnuszku, przestudzić. Dodać pozostałe składniki i wyrobić lub zmiksować. Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie, schłodzić będzie się lepiej wałkowało.

·         Rozwałkować ciasto na 2-3 mm. Wykrawać pierniczki o dowolnych kształtach i przekładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

·         Pieczemy około 10 minut w temperaturze 180ºC. Należy uważać by nie piec za długo, będą zbyt kruche i będą miały posmak goryczy.

                                                                                             

Smacznego, Monika Mojsak

2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template