logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

„Jak nie czytam, jak czytam”

8 czerwca o godz. 10:00 w naszej szkole - tak jak w większości szkół w całej Polsce - rozpoczęła się ogólnopolska akcja masowego czytania pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”. Cała społeczność szkolna zebrała się w jednym miejscu, aby poczytać przyniesioną przez siebie książkę.

Do wspólnego czytania przyłączyła się pani Magdalena Wasiluk – tegoroczna Miss Podlasia. Pani Magda przeczytała nam fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa, opowiadającej o przygodach Pippi Pończoszanki, po czym opowiedziała nam trochę o sobie i udzieliła odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Każdy z nas miał okazję zdobyć jej autograf.

Akcja masowego czytania w jednym miejscu służy nie tylko popularyzacji ale i manifestacji nawyków czytelniczych. Często bowiem słyszymy, że młodzież nie czyta, chociaż wielu z nas najchętniej by zaprzeczyło mówiąc: „Jak nie czytam, jak czytam”. Wielu z nas powiedziałoby:  „Przecież czytam lektury” lub: „Czytam książki, które mnie ciekawią”. Pewnie są i tacy, którzy twierdzą, że nie lubią czytać - do czego mają prawo – ale najczęściej bywa tak, że te osoby albo nie miały okazji tego sprawdzić, albo nikt im nigdy nie czytał i zwyczajnie nie wiedzą, jak cudowna jest kraina baśni i ile przygód można przeżyć nie ruszając się z miejsca. Są ludzie, którzy po prostu nie trafili jeszcze na swoją książkę ale wszystko przed nimi.


Joanna Krawczuk-Skowrońska

2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template