logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Wycieczka do Ziołowego Zakątka

15 maja uczniowie klasy I b i I c wybrali się na wycieczkę do Ziołowego Zakątka. Bardzo sympatyczna pani przewodnik oprowadziła nas po całym gospodarstwie opowiadając o zwierzętach zamieszkujących tamtejsze zagrody.  Spacer po ogrodzie botanicznym dostarczył wszystkim sporej ilości informacji na temat ziół i kwiatów, które wykorzystujemy w życiu codziennym, np. pijąc smaczne herbaty owocowe i ziołowe. 
Niektóre z rośli mogą być trujące i niebezpieczne dla zdrowia. O nich również opowiedziała nam pani przewodnik niezwłocznie pokazując, jak wyglądają i gdzie można je spotkać. Odwiedziliśmy także zakład, w którym powstają przyprawy i herbaty przygotowane z suszonych ziół oraz dowiedzieliśmy się, jak powstaje olej tłoczony na zimno z nasion wiesiołka. Wszyscy mogli również przekonać się dosłownie „na własnej skórze”, jak smakuje i  jakie właściwości ma olej kokosowy. Podczas warsztatów dzieci pod okiem eksperta przygotowały swoje własne mieszanki herbat, które mogły zabrać do domu. Czas umilił nam pobyt na wspaniałym  placu zabaw. Zachęcamy inne klasy do odwiedzenia tego pięknego, zwłaszcza o tej porze roku,  miejsca!
Monika Litwin i Marta Kondzior
2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template