logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

W Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu

Klasa IIIb 13 kwietnia odwiedziła Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu. Na początku spotkania uczniowie poznali historię druku oraz ważne postaci związane z drukarstwem. Następnie dzieci mogły poznać proces produkcji papieru czerpanego. Każdy z uczestników wycieczki samodzielnie mógł wykonać arkusz takiego papieru, co było niezwykle ciekawym doświadczeniem. Kolejnym etapem zwiedzania tego  miejsca była nauka obsługi maszyny drukarskiej. Trzecioklasiści samodzielnie wydrukowali stronę tekstu. Uczniowie klasy IIIb na pamiątkę wizyty w muzeum otrzymali arkusze papieru wykonanego dawną metodą oraz stronice dawnego druku.

Katarzyna Roszko

2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template