logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

11 listopada- Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy II gimnazjum, podczas którego przypomnieliśmy sobie, jak wyglądała droga Polski do odzyskania wolności. Poezja i pieśni patriotyczne wprowadziły nas w radosny nastrój. Natomiast inscenizacja strajku uczniów we Wrześni uzmysłowiła nam, iż trzeba szanować i kochać polską mowę, gdyż o to walczyli nasi rówieśnicy. Powinniśmy być dumni z naszej pięknej historii, z każdego powstania przeciw zaborcom, z tego, że Polacy nigdy nie stracili nadziei na odzyskanie wolności.
W tym dniu dziękujemy wszystkim bohaterom, którzy „na stos rzucili swój życia los.”


Uczniowie II gimnazjum
z p. Anną Wyszyńską
2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template