logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Obchody Święta Świetlika

 17 października Świetlica Szkolna świętowała XVI obchody Święta Świetlika
 
 W tym roku konkursem przewodnim był POKAZ MODY KOLOROWEJ. Uczestnicy mieli za zadanie w domu przygotować jednobarwne ubranie, a następnie na wybiegu przed zgromadzoną publicznością zaprezentować strój. Wymagało to odwagi! Ale było warto! Wszyscy modele otrzymali upominek i przypinkę będącą pamiątką po tegorocznym świętowaniu.
 Gdy sięgam pamięcią do I obchodów naszego święta. Pamiętam uroczystość podczas której bawiło się zaledwie 30 osób. Dzisiaj ta grupa powiększyła się do 300 uczestników.
Na przestrzeni lat charakter imprezy nieco się zmieniał. Jednak trzon pozostał ten sam. To nasi absolwenci świetlicy współtworzyli i współtworzą tę imprezę. Razem się bawią i prowadzą konkursy kierowane do młodszych kolegów i koleżanek. W tym roku pomagało nam 35 uczniów z kl. V-VIII. Odnoszę wrażenie, że my nauczyciele tylko koordynujemy a reszta po prostu się dzieje!!!
 Szczególnym gościem corocznego świętowania jest DJ Karol Kunikowski. Już od sześciu lat a może i dłużej jest z nami. Przyjeżdża jako wolontariusz. Więc śmiało możemy nadać Mu honorowy tytuł:
                                      PRZYJACIELA NASZEJ SZKOŁY!
Człowiek z niezwykłym talentem do animowania grupy do wspólnej zabawy. Potrafi młodych i tych starszych porwać do tańca.
Za każdym razem gdy kończymy świętować pada hasło od DJ Karola: DO-ZO-BA-CZE-NIA ZA ROK !!!!
 A więc gdy pasowanie na świetlika mamy już za sobą pozostaje jednogłośnie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przebieg imprezy: Dyrekcji za wyrozumiałość i ciepłe słowa, Nauczycielom, którzy byli z nami za czas, cierpliwość i poczucie humoru, Paniom woźnym, za skoordynowanie  obiadów, panu Ignacemu za pomoc przy dekoracji holu, uczniom z klas starszych i wszystkim uczestnikom, za dowód na to, że potraficie się bawić!!! Że nawet zakwasy odczuwane kolejnego dnia nie były  Wam straszne!
 
 
 
Nauczyciel Monika Mojsak
z zespołem wychowawców świetlicy
2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template