Wyniki konkursu wielkanocnego z j.niemieckiego

Wyniki konkursu jezyk niemiecki

Pomoc Fundacji Kotkowo

18 marca dzieci z klas I- III przywitały w świetlicy przedstawicielki z Fundacji Kotkowo, które przywiozły ze sobą przemiłego, choć nieco wystraszonego czworonoga o imieniu Mania:)
Panie opowiedziały o życiu kotów, a dzieci z ciekawością wysłuchały kocich historii oraz zadawały pytania dotyczące tych miłych zwierzaków.
Zwycięzcy konkursu "Kocia poezja" wystąpili przed całą zgromadzoną publicznością. Po pięknej recytacji wierszy, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Cóż to były za emocje!
Uczestnicy spotkania otrzymali słodką niespodziankę oraz nalepki i kalendarzyki z logo fundacji.
W związku z tym, że w naszej szkole została przeprowadzona akcja zbierania karmy dla bezdomnych kociaków, przekazaliśmy Fundacji "Kotkowo" karmę przyniesioną przez uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji pomocy bezdomnym kotkom.

pozdrawiamy serdecznie!
Nauczyciele świetlicy szkolnej :)

Wesołych Świąt

gify koszyk wielkanocnyZdrowych, pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

życzą Dyrekcja,
                 nauczyciele
i pracownicy szkoły

Ćwiczenia buzi i języka czyli zabawy logopedyczne z psem

W tym tygodniu w naszej szkole dzieci odwiedził szczególny gość – pies Hebe, rasy border collie wraz ze swoim opiekunem Panią Anią. W spotkaniu uczestniczyły klasy 0A i 0 B w ramach zajęć logopedyczno-sensorycznych z elementami dogoterapii. Zajęcia przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach w naszej szkole w celu przybliżenia i oswojenia dzieci z tematem psa: dostrzeganie różnic i podobieństw, integracja grupy, ćwiczeń logopedycznych. Dzieci miały okazję spróbować jak je i pije zwierzę oraz jakie możliwości ma język psa i język człowieka. W czasie zajęć chłopcy i dziewczynki mogli osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wykonywał podane mu polecenia. Wizyta Hebe wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem mogli uczestniczyć. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo emocji, kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Monika Fiedoruk
Anna Zabielska

WYNIKI REKRUTACJI

Informujemy, że od 16 marca 2021 r. przy wejściu głównym do szkoły wywieszone zostały listy zakwalifikowanych kandydatów do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego.

W wejściu wyłożone są do wypełnienia druki oświadczenia woli potwierdzającego przyjęcie i uczęszczanie dziecka odpowiednio do oddziału przedszkolnego lub klasy I SP.

Aby potwierdzić, że dziecko będzie uczęszczało do Szkoły Podstawowej w Sobolewie należy w terminie 17–23 marca 2021r. wypełnić oświadczenie woli i wrzucić do skrzynki pocztowej przy wejściu głównym.

Brak oświadczenia będzie informacją dla nas, że rezygnujecie Państwo z kandydatury dziecka do naszej Placówki.

Konkurs Wielkanocny

Sobolewo Ostern

Urodziny Liczby Pi

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobolewie, obchodzili urodziny Liczby Pi. Na stołach pojawiły się smaczne matematyczne ciasta. Oprócz degustacji, uczniowie mogli przećwiczyć zamianę jednostek, ustalić właściwe proporcje składników. Matematyka (smaczna) może być obecna przy codziennych zajęciach. W ten sposób można spędzić czas przyjemnie i pożytecznie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Helena Bach-Mróz
Katarzyna Drozdowska

Trwa rekrutacja do klas I oraz do oddziałów „0”

Zajrzyjcie, proszę, do naszej Szkoły.
W tym roku obejrzycie to, co mamy najlepszego, wirtualnie. Specjalnie dla Wszystkich ciekawych i zainteresowanych przygotowaliśmy krótki film prezentujący to co nas wyróżnia, co jest niezwykłe, a czasami zaskakujące.
Przenieście się w świat szkolnych wrażeń i emocji.
Spotkacie tutaj m.in. młodych chemików, zdolnych sportowców, małych, ale niezwykle mądrych programistów, a nawet uczestników dogoterapii –terapeutycznych spotkań ze specjalnie szkolonymi psami.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template